Kominki - Remo-Kamien

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kominki

W tradycyjnym domu kominek pełnił rolę źródła ciepła ogrzewającego pomieszczenie w chłodne dni. Zarazem jednak płonące w nim drewno ogrzewało nie tylko powietrze, ale również domową atmosferę, przyciągając domowników, zachęcając do wspólnego spędzania czasu. Nic dziwnego zatem, że stał się przy okazji jedną z najważniejszych ozdób w domu, przeróżne kształty, rozmiary i upiększenia.

Jaką rolę pełnią kominki w nowoczesnych domach? W czasach centralnego ogrzewania kominek jest przede wszystkim ozdobą domu, nierzadko centralnym obiektem przestrzeni mieszkalnej, przy którym odbywa się większość rodzinnego życia. Sprawia to oczywiście magia ognia, budzącego takie same emocje, jak nigdy nie wygaszane domowe ognisko naszych przodków. Kominek może przybierać przeróżne formy i rozmiary, zawsze dostosowane do estetyki i wielkości wnętrza, w którym go instalujemy. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnych rozwiązań konstrukcyjnych, spośród których wybrać można kominek do średniej wielkości mieszkania, oraz do sporego domu, gdzie stanowić może główne źródło ciepła rozprowadzanego po wszystkich pomieszczeniach.

Najbardziej typowe są kominki kamienne, przede wszystkim dlatego, że naturalny kamień jest zarówno całkowicie odporny na ogień i temperaturę, jak i pozwala kształtować się w różne formy, nieosiągalne dla ceramiki budowlanej. W związku z popularnością, jaką szybko zyskują kamienne kominki Warszawa stała się jednym z miast, w których oferta materiałów do ich montażu i zabudowy jest szczególnie szeroka. Dzięki temu możemy zrealizować dla naszych klientów praktycznie każde rozwiązanie techniczne i estetyczne w tej dziedzinie. Jedynym ograniczeniem jest funkcjonalność domu.

Nowoczesna systemy ogrzewania kominkowego mogą śmiało konkurować z innymi rozwiązaniami pod względem efektywności cieplnej oraz kosztów opału. Również ceny samych kominków oraz instalacji ogrzewania kominkowego nie odbiegają od innych rozwiązań. Nie dziwi zatem, że bardzo wielu z naszych klientów decyduje się na powrót do natury i wykorzystywanie własnoręcznie rozpalonego ognia w kominku do uzyskiwania domowego ciepła.

Spędzenie zimowego wieczoru przy wesoło buzującym w palenisku płomieniu, rozpalonym w pięknym kamiennym kominku ozdobionym najważniejszymi rodzinnymi pamiątkami, z najbliższymi sercu osobami, cieszącymi się rodzinnym ciepłem – oto marzenie, które pomożemy Państwu urzeczywistnić.

KominekKominek
Kominek